Projekt “Moj asistent IV”

Opis projekta:

Projektom Moj asistent IV udruga „Jaglac“ u partnerstvu s udrugom Vretenac razvija i širi uslugu osobne asistencije, doprinosi jačanju socijalnog uključivanja osoba s invaliditetom, unapređenju kvalitete života osoba s najtežom vrstom i stupnjem invaliditeta, posebice osoba s intelektualnim teškoćama pružanjem usluge osobne asistencije za 20 korisnika s područja Virovitičko-podravske i osječko-baranjske županije.

Cilj projekta:

Povećati socijalnu uključenost i unaprijediti kvalitetu života osoba s najtežom vrstom i stupnjem invaliditeta, osoba s intelektualnim teškoćama kroz pružanje usluge osobne asistencije na području Virovitičko-podravske i Osječko-baranjske županije

Očekivani rezultati:

Pružena usluga osobne asistencije za 20 korisnika, povećana socijalna uključenost u lokalnu zajednicu i doprinos unaprjeđenju kvalitete života osoba s najtežom vrstom i stupnjem invaliditeta, osoba s intelektualnim teškoćama.

Donatori:

Projekt je sufinanciran sredstvima Europske Unije iz Europskog socijalnog fonda u okviru poziva „Razvoj usluge osobne asistencije za osobe s invaliditetom – faza III“ u sklopu Operativnog programa – Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020.

Moj asistent IV

Posredničko tijelo razine 1: Ministarstvo rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike (PT1)
Posredničko tijelo razine 2: Hrvatski zavod za zapošljavanje (PT2)

Projekt

Trajanje projekta: 08.01.2021.- 08.09.2022.
Vrijednost projekta: 1.993.793,56 HRK
Nositelj projekta: Udruga osoba s intelektualnim teškoćama „Jaglac“ Orahovica
Partner na projektu: Udruga osoba s intelektualnim teškoćama Vretenac, Slatina

Kontakt

Kontakt osoba za više informacija:
Milica Vejić, voditeljica projekta
Mob: 098/966-0365