Vretenci volontirali na FARMICI (sklonište za napuštene životinje u Našicama)

U sklopu manifestacije Hrvatska volontira naši članovi i volonteri danas, 20.5.2022. posjetili su sklonište za napuštene životinje Farmica u Našicama.

Naši volonteri Mihaela, Dona, Patrik i članovi Senka, Matej, Goran, Anita i Pero uz voditeljicu Helenu donijeli su ovom skloništu i malu donaciju u vidu hrane za životinje, kako bi pomogli radu ove toliko divne i brižne Udruge koja skrbi o različitim vrstama napuštenih životinja.

Družili smo se sa raznim životinjama i s njima stvoriti posebnu vezu, ali ​isto tako bili smo i u društvu drugih volontera te smo na taj način proširili svoj krug poznanika i s njima podjelili svoju ljubav prema životinjama.

Socijalni kontakt i pomaganje drugima imaju jak efekt na naše psihofizičko zdravlje jer ništa ne rješava stresa brže od osjećaja povezanosti s drugim živim bićem.

Ovim putem još jednom se zahvaljujemo Udruzi Farmica što nas je tako lijepo dočekala i pokazala koliko može biti jaka veza između ČOVJEKA I ŽIVOTINJE.