Radost kreiranja – 7. i 8. radionica projekta „Simboli srca“

Dana 18. travnja 2024. godine održana je dvosatna radionica kao dio projekta “Simboli srca – putovanje kroz kulturu i tehnologiju”, koju su vodili dr. Miodrag Beneš i dr. sc. Patricija Karaman. Radionica je bila namijenjena korisnicima naše Udruge, pružajući im priliku da putem umjetne inteligencije generiraju slike.

Tijekom radionice, korisnici su izrazili svoje kreativne želje i vizije simbola grada Slatine. Svaki korisnik je imao priliku usmeno definirati što bi želio vidjeti na svojoj slici, kao i odabrati stil umjetnosti koji bi najbolje odražavao njihovu želju – bilo da je riječ o kubizmu, futurizmu, srednjovjekovnoj umjetnosti ili nekom drugom stilu.

Važno je istaknuti da su svi korisnici s entuzijazmom pristupili kreiranju svojih slika, što je rezultiralo ne samo individualno bogatim izričajem, već i snažnom povezanošću s lokalnim identitetom i kulturnim naslijeđem.