Sudjelovanje na otvorenju digitalne izložbe „Slatinčanke“

Dana 9. ožujka 2023. održano je otvorenje digitalne izložbe iz ciklusa „Slatinčanke“ u Zavičajnom muzeju Slatina.

Kroz izložbu su prikazani život i djelovanje pojedinih Slatinčanki na poljima zdravstva, sporta, obrazovanja, kulture, politike i drugih djelatnosti. Naši članovi Udruge, kao i naše volonterke Marija Fumić i Silvija Lončarek, imali su priliku vidjeti neke poznate im Slatinčanke, a i poneke koje su izvučene iz zaborava prošlosti.

Sve su to bile žene koje su i jesu vrijedne divljenja i koje su ostavile, a i nadalje ostavljaju svoj neizbrisiv trag.

Veselimo se i budućim ovakvim hvalevrijednim izložbama, koje nas podsjete da je Slatina mali, ali ipak veliki grad zbog uspješnosti pojedinih žena koje nikada ne trebaju pasti u zaborav.