Božićna bajka obitelji Salaj

Lampice, nezaobilazan su dio božićne čarolije u kojoj su u srijedu, 8.12.2021. godine, uživali Vretenci posjetivši “Božićnu bajku“ obitelji Salaj u Čazmi.

Uz pokojeg roditelja, članovima Udruge Vretenac pridružili su se i učenici posebnih odjela Osnovne škole Eugena Kumičića, a svi zajedno, prije samog dolaska na odredište, posjetili su Kulturni centar Mato Lovrak gdje su uz izloške iz filmova „Vlak u snijegu“ i „Družba Pere Kvržice“ oživjeli dijelove istoimenih dječjih romana.

Uz priliku za učenje, ovaj jednodnevni izlet Vretencima je bio prilika za druženje i upoznavanje, kao i uživanje u „Božićnoj bajci“ obitelji Salaj, a zahvaljujući donaciji Općine Čađavica koja je omogućila pokrivanje troškove putovanja, kao i Ljekarni Plantak koja je olakšala samu organizaciju putovanja.