Radni sastanak udruga osoba s intelektualnim teškoćama u Ministarstvu za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku

U organizaciji Hrvtaskoga saveza udruga osoba s intelektualnim teškoćama u srijedu, 11.3.2020. godine, održan je radni sastanak udruga osoba s intelektualnim teškoćama.

Pod vodstvom predsjednice Saveza Mirjane Jakovčev, sastanku su uz predstavnicu Udruge Vretenac Julijanu Pavlešić, sudjelovali i prestavnici udruga iz Rijeke, Đakova, Orahovice, Križevaca, Zagreba, Vukovara, Pule, Slavonskog Broda, Dubrovnika, Varaždina i Bjelovara. Predstavnike udruga dočekala je ministrica Bedeković s užim krugom suradnika direktno vezanih uz projekte, financiranje i ugovaranje s našim udrugama, a sastanku se pridružila i pravobraniteljica osoba s invaliditetom Anka Slošnjak.

Predstavnici udruga upoznali su ministricu s izazovima s kojima se susreću u svakodnevnom radu s osobama s intelektualnim teškoćama, načinima financiranja udruga kao i uključivanja novih korisnika u mrežu socijalnih usluga