Sudjelovanje Udruge Vretenac u obilježavanju „Svjetskog dana činjenja dobrih djela“

SVJETSKI DAN ČINJENJA DOBRIH DJELA pokrenula je međunarodna organizacija „Good Deeds Day“ prije 16 godina i danas je to globalni događaj koji se obilježava u 108 zemalja svijeta 3. travnja svake godine. U Hrvatskoj se je prvi put obilježio 2022. godine.

Projekt je zamišljen na način da se u njega uključe udruge koje se bave volonterskim aktivnostima, ali i građani s individualnim ili grupnim aktivnostima volontiranja.

Udruga Vretenac također se pridružila ovom humanitarnom projektu – ove godine organizirali smo uređivanje okoliša oko naše slatinske Sequoie. Pripremali smo zemlju za sadnju cvijeća te skupljali grane koje su otpale sa drveta naše Sequoie.

Bilo nam je zabavno, nešto smo novo i naučili, a srca ispunjena, jer znamo da smo učinili jedno dobro djelo za naš grad Slatinu.