Četvrtkom kod Vretenaca – Aktivnosti svakodnevnog života

Uigrana i već dobro poznata ekipa pod vodstvom volonterke Marije Fumić u četvrtak, 6.2.2020. godine, kroz razgovor i crtanje bavila se ljudskim osobinama. Koje to osobine nas krase, koje naše roditelje, prijatelje a koje naše idole, pitanja su na koja su Vretenci vješto dali odgovore, a sve sa ciljem osvješčivanja samoga sebe, vlastitih pozitivnih osobina i karakteristika, ali i sa ciljem razvoja empatije i tolerancije prema drugima i različitima.

Također, crtanjem a zatim i opisivanjem osobina svojih idola, članovi Udruge potaknuti su na kreativno izražavanje ali i aktivno slušanje sa ciljem razvoja komunikacijski vještina te upoznavanja i uvažavanja individualnih sklonosti i vrijednosti, kao i jačanja grupne dinamike.

Četvrtak kod Vretenac posvećen je aktivnostima projekta „Vretenci upoznaju grad, grad upoznaje Vretence III“ koje se održavaju pod financijskom podrškom Grada Slatine u prostorijama OŠ Eugena Kumičića.