Dva sata kreativnosti – 5. i 6. radionica putovanja kroz kulturu i tehnologiju

Na dan 10.4.2024. održana je dvosatna radionica u sklopu projekta “Simboli srca – putovanje kroz kulturu i tehnologiju”. Radionica je bila posvećena predstavljanju tehnika kreiranja slika iz postojećih osobnih i javnih slika, te je održana pod vodstvom dr. Miodraga Beneša i dr. sc. Patricije Karaman.

Glavni cilj radionice bio je upoznavanje korisnika s procesom stvaranja personaliziranih slika koristeći dostupne tehnologije. Sudionici su imali priliku naučiti kako koristiti alate i tehnike unutar softvera Gencraft kako bi generirali simbole grada Slatine u raznim stilskim verzijama.

Tijekom radionice, korisnici su aktivno sudjelovali u procesu stvaranja slika, koristeći svoju kreativnost i tehničke vještine. Kroz interaktivne i praktične primjere, imali su priliku razmijeniti ideje i iskustva te usvojiti nove tehnike stvaranja slika. Radionica je bila prilika za povezivanje i suradnju, potičući razmjenu znanja i stvaranje novih ideja.