Tematski skup 8. Centra znanja: „Financiranje udruga, inkluzivni dodatak i usluge pomagača – gdje smo i što očekivati?“

U organizaciji 8. Centar znanja za društveni razvoj u području unapređenja kvalitete življenja osoba s invaliditetom (Zajednica i savezi udruga osoba s invaliditetom) u ponedjeljak, 19.10.2020., održan je Virtualni tematski skup „Financiranje udruga, inkluzivni dodatak i usluge pomagača – gdje smo i što očekivati?“ na kojem su sudjelovale i predstavnice Udruge Vretenac, Jasna Horvat i Julijana Pavlešić.

O problematici financiranja udruga, inkluzivnom dodatku kao i važnosti usluge osobnog pomagača pod moderatorstvom Mirune Kastratović raspravljale su:

  • Zvjezdana Bogdanović, predstavnica Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike
  • Anka Slonjšak, pravobraniteljica za osobe s invaliditetom
  • Ljubica Lukačić, saborska zastupnica
  • Renata Sabljar Dračevac, predsjednica Odbora za zdravstvo i socijalnu politiku Hrvatskog sabora
  • Marica Mirić, predstavnica 8. Centra znanja.

Uz navedene teme rasprave, panelistice su sudionike potaknule na dijalog te razmjenu mišljenja kao i na suradnju s različitim dionicima u nacionalnom sustavu, a pozabavile su se i aktualnim pitanjima unaprjeđenja rada organizacija civilnoga društva kao i prava osoba s invaliditetom u sustavu socijalne skrbi.