Sudjelovanje na webinaru „Na što sve imam pravo“ u sklopu projekta „ Savjetovalište za sve“

„Savjetovalište za sve“ projekt je Udruge za Down sindrom Virovitičko-podravske županije, a jedna od njegovih aktivnosti je održavanje predavanja na temu ostvarivanja prava djece s teškoćama u razvoju, osoba s invaliditetom i njihovih obitelji.

Webinarom „Na što sve imam pravo“ sudionici su se upoznali s pravima i uslugama koje se ostvaruju putem Zakona o socijalnoj skrbi, a psihologinja Sandra Matošina Borbaš i Dragica Smiljanec, socijalna radnica Zavoda za vještačenje profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje osoba s invaliditetom, sudionike su provele kroz pregled prava iz zdravstvenog sustava, mirovinskog sustava te sustava odgoja. Osim toga sudionicima su dani praktični savjeti kako pokrenuti postupke kod ostvarivanja tih ista prava.

Dok je većina webinar pratila iz svojih domova, roditelji članova Udruge Vretenac zajednički su odslušali webinar u prostorijama Poduzetničkog inkubatora Slatina.