Upoznavanje sa opremom projekta „KROK – KORAK KROZ KULTURU“

Jedna od glavnih aktivnosti projekta „KROK – Korak kroz kulturu“ opremanje je senzomotoričke i taktilne čitaonice za promociju knjiga, čitanje i kreativno pisanje, opremljene senzornom, didaktičkom i taktilnom opremom, odnosno najnaprednijim alatima asistivne tehnologije koji će se koristiti u svrhu prilagodbe književnih djela kako bi se kreirale inovativne metode pristupa književnosti za djecu s teškoćama u razvoju.

Upravo iz tog razloga, danas 16.11.2022. u Gradskoj knjižnici i čitaonici Slatina našle su učiteljice posebnih odjela; Anja Majdenić (ispred Osnovne škole Josipa Kozarca), Dijana Juren i Nikolina Prlić (ispred Osnovne škole Eugena Kumičića), Patricija Karaman i Ivana Sabolić (ispred Udruge Vretenac) i ravnateljica GKIČ Slatina; Neda Mađarac; kako bi se upoznale sa pristiglom opremom te dogovorile daljnje aktivnosti projekta „KROK“ koje će s obzirom na bogatstvo naručene opreme i raznovrsnost sadržaja koji se pomoću nje da pripremiti, zasigurno biti veliki poticaj za djecu s teškoćama u razvoju i mlade osobe s invaliditetom.

Od opreme za sada knjižnica je opremljena sa sljedećim: Boardmarker, Clevy Maestro paket za disleksiju, Led ploča za crtanje, Ormarić kreativnog pisanja, Lutke ginjol, Maske/lopte emocije, Štampana slova, Kreativno drvo, Kutija puna osjećaja, Ravnalo za čitanje.

Ostatak opreme, kao i formiranje gore pomenutog kutića planirano je za mjesec siječanj 2023.