Volonterske aktivnosti kroz mjesec SVIBANJ, 2023.

Mjesec SVIBANJ bio je stvarno prepun događanja, radionica, izlazaka iz udruge, posjeta našoj Udruzi, da zaista ne znamo hoćemo vam moći sve riječi i doživljaje stopiti u jednoj objavi. No, hajdemo početi!

Početkom mjeseca održali smo glazbenu radionicu na kojoj smo učili o tamburi i tamburaškoj glazbi, te smo poslušali nekoliko predivnih tamburaških skladbi. Također, nastavili smo tradiciju od prošle godine i ponovno smo napravili domaći sok od bazge i zaista je prefin – slobodno ga možete doći probati! 

U nastavku mjeseca sudjelovali smo na otvorenju izložbe Mladih slatinskih umjetnika na kojoj smo zajedno sa našom volonterkom Helenom Gerenčir mogli vidjeti različite motive i tehnike slikanja te smo također, sudjelovali i na 8. obrtničko-gospodarskom sajmu na kojem smo izložili naše kreativne radove.

Nadalje, naša volonterka Helena Gerenčir održala nam je i kreativnu radionicu, kao i volonterke Renata Grahovac i Neda Dušak povodom „Majčinog dana“ te su nas kao i uvijek, oduševile svojim kreativnim idejama i aktivnostima. 

Također, s našim volonterom Patrikom održali smo vježbe za koordinaciju pokreta i poboljšanje balansa te smo priveli kraju njegovo istraživanje koje je bilo u sklopu izrade diplomskog rada.

Najvažniji dan za našu Udrugu – MEĐUNARODNI DAN OSOBA S INTELEKTUALNIM TEŠKOĆAMA, obilježili smo raznim događanjima – održali smo 1. inkluzivne sportske susrete na školskom igralištu Osnovne škole Eugena Kumičića; sudjelovali smo na radionici „Prava osoba s invaliditetom“ u Gradskoj knjižnici i čitaonici Slatina zajedno sa našim slatinskim patronažnim sestrama; potom smo sudjelovali na radionici JUST RELAX! koju je održala naša Melita Schmitz, a ono najslađe i najbolje smo ostavili za kraj – održali smo Večer s volonterima na kojoj smo pripremali sladoledne kupove te održali karaoke  Ovim druženjima zapisali smo posebne zajedničke trenutke, promicali smo inkluziju i prihvaćanje među svima nama. 

Kraj mjeseca obilježio je posjet Udruge OSIT, Bjelovar, koji su nas u sklopu studijskog izleta i primjera dobre prakse u udrugama na području Slavonije, odlučili obići i upoznati se s našim radom uživo. Uz kavu i druženje uživali smo u razgovoru te izmjenjivali iskustva u radu u našim udrugama.

Kao što smo već i na početku spomenuli, mjesec SVIBANJ je zaista bio poseban, kao što i uvijek bude u našoj Udruzi, a idućem mjesecu se također veselimo, jer smo sigurni da nas čeka još mnoštvo događaja, avantura i nadamo se, toplih i sunčanih dana! 

Na volonterskim aktivnostima ovaj mjesec sudjelovali su sljedeći volonteri: Helena Gerenčir, Renata Grahovac, Neda Dušak, Silvija Mađarić, Patrik Karaman, Danica Tot, Maja Fumić i Silvija Lončarek.