Međunarodna edukacija “Making it matter – impact of volunteering on social inclusion”

Predsjednica Udruge Vretenac, Patricija Karaman i koordinatorica projektnih aktivnosti, Julijana Pavlešić, sudjelovale su na međunarodnoj edukaciji u okviru projekta “Making it matter – impact of volunteering on social inclusion”, koja se održala od 24.- 26.9.2019. na Kranjskoj Gori u Sloveniji.

Jedan od ciljeva ovog projekta je podupirati, osnažiti i usmjeriti organizatore volontiranja da razumiju ključne prednosti i oblikuju inkluzivnije volonterske programe koji će uključiti mlade osobe s rizikom od socijalne isključenosti.

Projekt je međunarodni te su u njemu sudjelovale organizacije iz Irske, Danske, Hrvatske, Njemačke i Slovenije, a financiran je sredstvima Erasmus+ programa. Nositelj ovog projekta je Volonterski centar Osijek.